Femra

Gjithçka rreth femrave…

Si ti pastrojmë poret e fytyrës

Per te pasur nje fytyre pa njolla, nje lekure transparente dhe te shndritshme ne pak minuta, lexoni ate qe ju keshillojme.

Do te keni nevoje per:

– 1 liter uje – leng limoni(gjysem kokerr) – nje dore rozmarine dhe borzilok

Zijeni ujin dhe hidheni ne ene. Hidhni barnat aromatik dhe lengun e limonit dhe lereni per disa minuta. Me pas, perkuluni drejt avujve te enes duke mbuluar anet me peshqir. Qendroni pa levizur duke i mbajtur syte te mbyllur, per 15 minuta. Shpelajeni fytyren me uje te ftohte ne menyre qe poret te mbyllen. Trajtimi nuk mund te behet me shume se nje here ne jave.


Advertisements

11/10/2009 - Posted by | Bukuri

Ende pa komente.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: